splash
Vítejte!
Shromáždili jsme pro Vás instruktážní videa pro nejlepší posilovací cviky, sestavujete-li Váš tréninkový plán či chcete znát správné provedení cviků, jste tu správně!

Tento posilovací cvik nazývaný též veslování s jednoručními činkami, představuje vysoce efektivní způsob na zpevnění svalstva v oblasti ramen. Jeho perfektní provedení však zpočátku představuje pro řadu lidí velké obtíže, stejně jako u většiny cviků na ramena doporučujeme tedy používat jednoručky nižších vah a raději zvýšit počet opakování, než riskovat zranění kvůli příliš vysoké zátěži. [...]

 

Rozpažování s jednoručkami v leže

Vynikající posilovací cvik na budování nepřehlédnutelného hrudníku, na který se však poslední dobou poměrně zapomíná. Nenechte se však zmást, ti zkušení vědí, že v tréninkovém plánu nikoho, kdo to s posilováním svalstva v oblasti hrudníku myslí vážně, nesmí rozpažování s jednoručkami v leže určitě chybět.

Pro provedení tohoto cviku budete potřebovat jednoruční činky, o jejichž výběru a nákupu se zmiňujeme v tomto článku.

Štítky: , ,

Související posilovací cviky

4 Komentářů k “Rozpažování s jednoručkami v leže”

anonim

Dobrý den, omlouvám se že otázku píšu sem, ale u sestavování tréninkovích plánů není možnost přidat komentář. Chtěl jsem se zeptat jak si mám rozvrhnout plán na cvičení s jednoručkami, když v úterý, středu a pátek trénuji 1,5 h basketball?

admin

Dobrý den, v případě, že se takto intenzivně věnujete basketbalu, pak je pro Vás asi nejlepší, zvolit si dva tréninkové dny, například pondělí a sobotu. Do těchto dvou dnů buď můžete rozdělit cviky na všechny partie (například pondělí nohy, břicho, ramena, horní záda, sobota – ramena, hrudník, spodní záda) nebo si udělat kruhový trénink, a v oba tréninkové dny procvičovat celé tělo. Výběr záleží na tom, co Vám více bude vyhovovat a hlavně po čem se budete na basketbalových trénincích cítit lépe.

Sobotní trénink Vám nabídne asi nejlepší možnost se opravdu vyčerpat (budete mít dost času na regeneraci do úterý), proto do něj zařaďte partie na jejichž růst se chcete zaměřit více a zkoušejte třeba používat o dost vyšší zátěže než v pondělí, kdy musíte počítat s tréninkem basketbalu v úterý. Časem trénink nezapomeňte obměňovat, to je nejdůležitější – například měsíc dávat v sobotu zabrat zádům, další měsíc naopak nohám apod.

Vzhledem k tomu, že hrajete takový sport, zaměřte se hlavně na cviky náročné, komplexní a s těžšími vahami, provádějte méně opakování a zařaďte například i cviky výbušné – posilování by pro vás mělo být sportem silovým a se zaměřením na objem, na vyrýsování máte basketbal.

anonim

Mohl by jste mi prosím poradit cviky na spodní záda ke kterým nejsou zapotřebí stroje? Děkuji

admin

Vyzkoušet můžete například takzvaného supermana – lehněte si břichem na zem, natáhněte ruce před sebe a zvedněte trup a nohy na například 30 sekund. Spodní záda posilujete například i při dřepech s činkami za zády. Svaly spodní části zad jsou posilovány také při mrtvém tahu s jednoručkami – jeho provedení spočívá v položení jednoručních činek na zem před sebe, pokrčení nohou a předklonu trupu do pozice, ve které můžete jednoručky ležící na zemi uchopit a zvednutí jednoruček ze země narovnáním nohou a trupu.

Komentovat tento posilovací cvik