splash
Vítejte!
Shromáždili jsme pro Vás instruktážní videa pro nejlepší posilovací cviky, sestavujete-li Váš tréninkový plán či chcete znát správné provedení cviků, jste tu správně!

Tento posilovací cvik nazývaný též veslování s jednoručními činkami, představuje vysoce efektivní způsob na zpevnění svalstva v oblasti ramen. Jeho perfektní provedení však zpočátku představuje pro řadu lidí velké obtíže, stejně jako u většiny cviků na ramena doporučujeme tedy používat jednoručky nižších vah a raději zvýšit počet opakování, než riskovat zranění kvůli příliš vysoké zátěži. [...]

 

Přítahy jednoručky v předklonu

Pro posilování horního zádového svalstva existuje jen málo komplexních posilovacích cviků, které nebudou znamenat desítky hodin tréninku, než si budete vždy stoprocentně jistí jejich provedením a které je ještě k tomu možné provádět doma. I takové posilovací cviky se však najdou – jedním z nich jsou právě přítahy jednoručky v předklonu.

Pro provedení tohoto cviku budete potřebovat jednoruční činky, o jejichž výběru a nákupu se zmiňujeme v tomto článku.

Štítky: , ,

Související posilovací cviky

2 Komentářů k “Přítahy jednoručky v předklonu”

Tomáš

ahoj,
v tréninkovém plánu máte na pátek spodní záda, ovšem zde cviky na spodní záda chybí…existují vůbec nějaké které se dají dělat doma s minimálním vybavením?

admin

Ahoj,

určitě, takový příspěvek už tu u jednoho z cviků je – na posilování spodních zad není nutně potřeba žádné speciální vybavení, jednoduchý cvik je třeba superman, při kterém se leží na zemi na břiše a na určitou dobu se zvednou natažené ruce a nohy. Dobré je i takzvané prkno, při kterém se posilují svaly břicha i spodních zad – je to také cvik na výdrž a bez zátěže, provedení je podobné jako u kliku, jen s tím rozdílem, že ruce jsou pod tělem, předloktími položené na zemi a směřují dopředu. V takové pozici je možné setrvat například 30s až minutu. Z cviků s činkami doporučuji například mrtvý tah s jednoručkami nebo dřepy s jednoručkami za zády.

Komentovat tento posilovací cvik